top
logo

Menu witryny


»» Na ratunek ««

Rzecznik
niebieska-linia
przemoc

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Edycja 2021
Opracowanie: Agnieszka Łapińska   
Opublikowano: poniedziałek, 14 grudnia 2020 15:13

 niepelnospr rnd

      Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie informuje, że Warmińsko – Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie ogłosił nabór wniosków w ramach Programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej - edycja 2021.

Celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:

 

  1. dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji;
  2. osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 roku o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

Osoby te będą miały możliwość skorzystania z pomocy asystenta m.in. przy wykonywaniu codziennych czynności, załatwieniu spraw urzędowych czy podejmowaniu aktywności społecznej.

Program ma na celu również przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych.

Gmina Miejska Iława planuje przystąpić do ww. Programu, w związku z tym zachęcamy osoby niepełnosprawne posiadające orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub opiekunów dzieci niepełnosprawnych do 16 roku życia, aby zgłaszać chęć skorzystania ze wsparcia asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej do pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Iławie:

Agnieszki Łapińskiej lub Anety Nicy, pod numerem telefonu 89 649 97 25

lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

oraz do Pełnomocnika Burmistrza ds. Osób Niepełnosprawnych i Starszych – Pani Moniki Kowalskiej - Kastrau, przyjmującej zgłoszenia w iławskim ratuszu pod numerem telefonu 89 649 01 89.

Karta zgłoszenia w załączeniu do niniejszej informacji (pobierz kartę).

W związku z koniecznością przesłania wniosku do Warmińsko – Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego na Państwa zgłoszenia czekamy do dnia 22.12.2020 r. do godziny 1200.

Link do Programu: https://www.gov.pl/web/uw-warminsko-mazurski/program-asystent-osobisty-osoby-niepelnosprawnej--edycja-2021

Program jest finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego.

 

Wspieraj Seniora

wspieraj-seniora

Ankieta

Podaj cel wizyty ?
 

Portal Emp@tia

Emp@tiabottom
top

Ostatnio dodane

Oglądane najczęściej

Zamówienia publiczne

Do zapoznania


bottom

Stronę wykonano w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Template idea by ThemZa | VisitorsCounter by Vinaora | Validate:xhtml *** css

© 2008 - 2021 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie. All Rights Reserved.