top
logo

Menu witryny


Na skróty...

 • Oficjalny serwis miasta Iławy
 • Powiatowy Urząd Pracy w Iławie
 • BIP - Urząd Miasta Iława
 • Sejm RP
 • Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych
 • Forum Pomocy Społecznej
 • Portal Opieki Długoterminowej
 • Porady dla seniorów
 • Strona dla osób niepełnosprawnych
 • Problemy wykluczenia społecznego
 • Portal Polityki Społecznej
 • Przydatne informacje nt. Karty Dużej Rodziny

Europejski Dzień Osób Starszych 2014
Opracowanie: Wioletta Nastaj   
Opublikowano: poniedziałek, 20 października 2014 20:12

Europejski Dzień Osób Starszych

w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Iławie

17 października 2014 roku w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Iławie odbyła się zabawa taneczna z okazji Europejskiego Dnia Osób Starszych.

Odrobina historii: 14 grudnia 1990 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ uznało dzień 1 października za Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Rezolucja Zgromadzenia Ogólnego została przyjęta w następstwie innych inicjatyw Narodów Zjednoczonych na rzecz osób starszych, takich jak Międzynarodowy Wiedeński Plan Działania dotyczący Osób Starszych, przyjęty w 1982 roku przez Światowe Zgromadzenie na Temat Osób Starszych i zatwierdzony w tym samym roku przez Zgromadzenie Ogólne.

Komisja Europejska, w związku z obchodami Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, zaprasza władze publiczne i organizacje wolontariackie z całej Europy do poświęcenia jednego dnia – czy to 1 października czy też dowolnego innego dnia października – na poszukanie nowych sposobów zaangażowania starszych wiekiem do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem i zachęca do zgłaszania inicjatyw.

Na zaproszenie pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Iławie przybyli słuchacze Uniwersytetu III Wieku z Iławy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Iławie.

W trakcie zabawy były przeprowadzone konkursy, dla zwycięskiej drużyny zostały ufundowane nagrody w postaci wyjścia do pizzerii Da Grasso oraz w niedzielne popołudnie do iławskiej kręgielni.

Dzięki muzykantowi, który przygrywał do tej wspaniałej zabawy, seniorzy mogli wziąć udział w konkursie karaoke.

Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie01. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie02. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie03. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie04. Europejski Dzień Osób Starszych
Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie05. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie06. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie07. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie08. Europejski Dzień Osób Starszych
Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie09. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie10. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie11. Europejski Dzień Osób Starszych Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie12. Europejski Dzień Osób Starszych
Obchody Europejskiego Dnia Osób Starszych w DDPS w Iławie13 Europejski Dzień Osób Starszych

 

 

Fundusze Europejskie

Edukacja i rozwój

logo-feir-small.jpg

MOPS poleca

Sygnity

Foranibottom
top

Ostatnio dodane

Oglądane najczęściej

Zamówienia publiczne

Do zapoznania


bottom

Stronę wykonano w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Template idea by ThemZa | VisitorsCounter by Vinaora | Validate:xhtml *** css

© 2008 - 2020 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie. All Rights Reserved.