top
logo

Menu witryny


»» Na ratunek ««

Rzecznik
przemoc

Program DOBRY START 300+
Opracowanie: Maria Jabłońska   
Opublikowano: niedziela, 01 lipca 2018 00:15

dobrtstart-rnd

     W dniu 1 czerwca 2018 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu Dobry start ustanowionego uchwałą Rady Ministrów z 30 maja 2018 roku. Już wkrótce rusza przyjmowanie wniosków na jednorazową wyprawkę dla uczniów w kwocie 300 zł.

Świadczenie to przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić rodzic dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Wnioski o świadczenie dla mieszkańców Iławy będą przyjmowane i realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie przy ul. Grunwaldzkiej 6A (w Dziale Świadczeń Rodzinnych, Alimentacyjnych i Dodatków Mieszkaniowych).

W przypadku dzieci przebywających w rodzinach zastępczych świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie właściwe dla miejsca zamieszkania rodziców zastępczych.

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenia rodzinne i świadczenie z programu Rodzina 500+ będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Natomiast drogą tradycyjną (papierową) wnioski można składać od 1 sierpnia.

 

Ważne!

Wniosek należy złożyć najpóźniej do 30 listopada. Wnioski złożone po tym terminie pozostaną bez rozpatrzenia. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.mrpips.gov.pl/DobryStart

 

Kontakt mailowy w sprawach Projektu 300+: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Edukacja i rozwój

logo-feir-small.jpg

Statystyka witryny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj odsłon:280
mod_vvisit_counterW miesiącu odsłon:4843
Stronę przegląda 14 gości 
Twoje IP: 3.216.79.60

MOPS poleca

Sygnity

Foranibottom
top

Ostatnio dodane

Oglądane najczęściej

Zamówienia publiczne

Do zapoznania


bottom

Stronę wykonano w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Template idea by ThemZa | VisitorsCounter by Vinaora | Validate:xhtml *** css

© 2008 - 2020 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie. All Rights Reserved.