top
logo

Menu witryny


»» Na ratunek ««

Rzecznik
przemoc

Warmia Mazury Senior Games 2012 Drukuj
Opracowanie: Administrator   
Opublikowano: wtorek, 24 kwietnia 2012 21:23

wm_logoPOLITYKA SPOŁECZNA

 

 

 

     Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w sprawie organizacji międzynarodowych zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012.

 

    Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wspólnie z samorządami miast Olsztyna, Iławy oraz Lidzbarka Warmińskiego organizuje międzynarodowe zawody Warmia Mazury Senior Games 2012, które odbędą się na Warmii i Mazurach w terminie 10-16 września br.

     Województwo warmińsko-mazurskie to pierwszy region w Polsce, który proponuje konkretną ofertę sportową dla osób aktywnych w wieku 50+. Turniej jest odpowiedzią na inicjatywę Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej o ustanowieniu w 2012 roku Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

     Warmia Mazury Senior Games 2012 to kontynuacja sportowych zmagań, które odbyły się w 2009 roku w holenderskim regionie Zeeland. W turnieju wzięło wówczas udział ponad 2 tys. zawodników z całego świata.

     Celem powyższego przedsięwzięcia jest integracja osób aktywnych, poprzez upowszechnianie kultury fizycznej oraz zachęcanie do uprawiania różnych dyscyplin sportowych niezależnie od wieku.

     Uczestnicy polskiej edycji zawodów będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności oraz współzawodniczyć w 11 dyscyplinach sportowych, tj.: lekka atletyka, badminton, żeglarstwo, pływanie, piłka siatkowa halowa, siatkówka plażowa, tenis stołowy, piłka nożna, brydż sportowy, tenis oraz golf. Zmagania odbędą się w najnowocześniejszych obiektach sportowych spełniających europejskie standardy, znajdujących się w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie oraz Naterkach k/Olsztyna. Warunkiem uczestnictwa w tych zawodach jest ukończenie 50 roku życia.

     Szacuje się, że w zawodach weźmie udział około tysiąca zawodników, którzy przyjadą z osobami towarzyszącymi, dla których organizatorzy zaplanowali szereg ciekawych wydarzeń i spotkań kulturalno – rozrywkowych towarzyszących tym wielkim, sportowym zmaganiom.

Szczegółowe informacje dotyczące turnieju znajdują się na stronie internetowej: www.seniorgames2012.pl.

Źródło: Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej

 

 

 

Ankieta

Podaj cel wizyty ?
 

Statystyka witryny

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj odsłon:690
mod_vvisit_counterW miesiącu odsłon:3211
Stronę przegląda 20 gości 
Twoje IP: 18.234.255.5


bottom
top

Ostatnio dodane

Oglądane najczęściej

Zamówienia publiczne

Do zapoznania


bottom

Stronę wykonano w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Template idea by ThemZa | VisitorsCounter by Vinaora | Validate:xhtml *** css

© 2008 - 2020 Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Iławie. All Rights Reserved.